Erotycznie i z dreszczykiem cz.1

Całkiem niedawno odkryłam, że moim ulubionym gatunkiem filmowym stał się thriller erotyczny. Oto moje „podium” obrazów, wprost nasyconych namiętnością, w których jednak więcej z dreszczowca niż z filmu czysto erotycznego. Tym niemniej, zawsze wracam do nich z przyjemnością i wypiekami na twarzy;) Uwaga spoilery:)

Miejsce trzecie:

Morderstwo doskonałe
Przyznaję: nie jestem obiektywna, bo kocham filmy z Michaelem Douglasem:P Jak wskazuje tytuł, dominującym jest tutaj aspekt kryminalny, chociaż de facto mordercze plany zazdrosnego męża nie zostają zrealizowane. Lubię ten film ze względu na intrygującą historię, tajemniczy klimat i główną parę aktorską czyli wspomnianego Douglasa oraz Gwyneth Paltrow.


Tytuł oryginalny: A Perfect Murder
Tytuł polski: Morderstwo doskonałe
Reżyseria: Andrew Davis
Rok produkcji: 1998
W rolach głównych: Michael Douglas (Steven), Gwyneth Paltrow (Emily)
Bardzo subiektywna ocena;) : 8/10

Miejsce drugie

Fatalne zauroczenie
Tak! Znowu Michael Douglas!:) Z sentymentem wspominam oglądanie tego filmu z moją mamą <macha>. Zawsze komentowałyśmy: ” A dobrze mu tak! Trzeba było zdradzać?” A potem jakoś robiło nam się żal głównego bohatera, który jedną niewłaściwą decyzją przekreśla całe dotychczasowe, szczęśliwe życie. Z tego filmu wypływa jeden prosty wniosek- niewierność unieszczęśliwia wiele osób i nikogo nie czyni zwycięzcą.

Tytuł oryginalny: Fatal Attraction
Tytuł polski: Fatalne zauroczenie
Reżyseria: Adrian Lyne
Rok produkcji: 1987
W rolach głównych: Michael Douglas (Dan), Glenn Close (Alex)
Bardzo subiektywna ocena;) : 8/10

Miejsce pierwsze:

Niewierna
Film niby opiera się na najprostszym schemacie świata: mąż, żona, kochanek, ale  tutaj wszystko jest rewelacyjnie dopracowane. Świetne zdjęcia, dobra gra aktorska (przyzwoicie zagrał nawet Richard Gere, za którym nie przepadam, no i wiadomo, że o wiele lepiej sprawdziłby się tutaj…Michael Douglas:P). Właściwie nic w tym filmie nie nuży i ogląda się go z zapartym tchem (oczywiście poza reklamami Polsatu trwającymi 25 minut, ale ja kupiłam sobie własną wersję DVD za funta!!!:)). Dużym plusem są także świetnie zrealizowane sceny erotyczne, zagrane niezwykle przekonująco;) Oglądałam ten film już kilka razy (zaczęłam jako dzieciak- szczególnie utkwiła mi w głowie scena ze szklaną kulą i zwłokami zawiniętymi w dywan). Zawsze jestem też pod wrażeniem poruszającej, pozornie bardzo prostej historii, doskonałego aktorstwa, pięknej muzyki i naprawdę ujmujących zdjęć…


Tytuł oryginalny: Unfaithful
Tytuł polski: Niewierna
Reżyseria: Adrian Lyne
Rok produkcji: 2002
W rolach głównych: Richard Gere (Edward), Diane Lane (Connie)
Bardzo subiektywna ocena;) : 9/10

4 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

No Stress