Erotycznie i z dreszczykiem cz.2

W pierwszej części tego cyklu przedstawiłam moje ulubione thrillery erotyczne, znajdziesz ją tutaj.

Dzisiaj chciałabym wspomnieć filmach, które repezentują podobny typ gatunkowy,
ale miałam okazję zobaczyć je całkiem niedawno.

Gorzkie Gody

Film Romana Polańskiego obfitujacy w odważne, czasem wręcz perwersyjne sceny jest historią pełną namiętności, przeplatającej się niemal z nienawiścią.

Pisarz Oscar oraz jego wyzwolona, chociaż w głębi serca wrażliwa żona Mimi podczas rejsu do Indii poznają nieco znudzone sobą, angielskie małżeństwo. Podejmują z nimi słodko- gorzką grę, w której Oscar opisuje młodemu „Angolowi”;) szczegóły swojej znajomości z Mimi. Początkowo zgorszony Nigel, coraz bardziej interesuje się seksowną Francuzką.

Muszę przyznać, ze najbardziej w filmie podobała mi się Emmanuelle Seigner, której postać reprezentuje sobą kwintesencję kuszącej kobiecości. Jej taniec przed Oscarem przypominał mi występ biblijnej Salome (który oczywiście mogę sobie tylko wyobrazić;) ), Mimi pod wieloma względami reprezentuje typ niebezpiecznej i nieprzewidywalnej famme fatale.
poster
bittermooon1  bitter moon Tytuł oryginalny: Bitter Moon
Tytuł polski: Gorzkie gody
Reżyseria: Roman Polański
Rok produkcji: 1992
W rolach głównych: Peter Coyote (Oscar), Emmanuelle Seigner (Mimi),
Hugh Grant (Nigel)
Bardzo subiektywna ocena;) : 8/10

Chloe
 
Myślalam, że tak doborowa obsada musi być zwiastunem czegoś naprawdę rewelacyjnego. Chociaż po (w moim odczuciu) absolutnie beznadziejnym Taken, moje zaufanie do filmów z Liamem Neesonem zdecydowanie się zmniejszyło. Myślałam, że Uprowadzona to po prostu wypadek przy pracy, ale po obejrzeniu Chloe, stwierdzam, że ten wybitny aktor zaczął nieostrożnie dobierać role. Właściwie to go troszkę rozumiem, bo jednak z czegoś żyć trzeba:)

Film zaczyna się całkiem przyzwoicie (pod względem mojego zainteresowania, a nie moralności, of course;). Oto nieufna żona, w celu sprawdzenia wierności swojego męża, wynajmuje młodą prostytutkę (w tej roli zjawiskowa Amanda Seyfried,
o dziewczęco niewinnej twarzy i kuszących kobiecych kształtach. Btw. uważam, że z młodych aktorek to właśnie ona oraz Mila Kunis są najbardziej atrakcyjne fizycznie;)

Akcja Chloe rozwija się w sposób przewidywalny, a może wręcz razić banalnością. Pomimo ciekawego tematu, dobrego aktorstwa i całkiem nieźle zarysowanej historii, film zaczyna nużyć, a czasem nawet śmieszyć (scena z oknem !!:D).  Uważam go za naprawdę wielkie rozczarowanie.

chloe_poster chloe_03 chloe2

Tytuł oryginalny: Chloe
Tytuł polski: Chloe
Reżyseria: Atom Egoyan
Rok produkcji: 2009
W rolach głównych: Liam Neeson (David), Julianne Moore (Catherine) Amanda Seyfried (Chloe)
Bardzo subiektywna ocena;) : 4/10

Nagi insytynkt

A na koniec absolutny klasyk:) Oczywiście widziałam go już wielokrotnie, ale ostatnio postanowiłam go sobie przypomnieć.
Jest to  historia policjanta zafascynowanego podejrzewaną o morderstwo aktrakcyjną pisarką.
To jeden z tych filmów które do końca trzymają w napięciu i zachwycają świetną realizacją. Do tego tajemniczo ponętna Sharon Stone, jak zwykle doskonały Michael Douglas i oto otrzymujemy jeden z najbardziej kultowych filmów w historii. Te niewątpliwe atuty sprawiają, że chyba każdy wraca do niego z prawdziwą przyjemnością:)

basic basic2 basic3 Tytuł oryginalny: Basic instinct
Tytuł polski: Nagi instynkt
Reżyseria: Paul Verhoeven
Rok produkcji: 1992
W rolach głównych: Michael Douglas (Nick), Sharon Stone (Catherine)
Bardzo subiektywna ocena;) : 8/10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

No Stress