Pejzaże jak typy urody – część 2 – Zima

          Nadal obracamy się w kręgu typów chłodnych. W przypadku Lata nie jest to kwestia tak oczywista, jak u dziś rozważanej Zimy, bo chłód jest chyba pierwszym skojarzeniem, gdy ją sobie wyobrażamy.
Wbrew pozorom Zimy nie muszą czerpać wyłącznie z bieli, szarości czy błękitów. Warto zauważyć, że każdy typ urody może wykorzystywać naprawdę bogatą paletę kolorów. Przedstawicielki poszczególnych kategorii kolorystycznych posiadają jednak wyjątkowy zestaw odcieni, w których wyglądają najbardziej korzystnie. Obiecuję rozwinąć tę kwestię w kolejnych wpisach, a dziś chciałam pokazać widoki, które kojarzą mi się z trzema rodzajami zimy.

Głęboka Zima (Deep Winter):

Słowem, które przychodzi mi na myśl, gdy rozważam ten typ kolorystyczny jest „INTENSYWNOŚĆ”. W Głębokiej Zimie istnieje jakaś doza niebezpieczeństwa i zdecydowania, które ujawniają się poprzez pełne nasycenie barw. To właśnie determinuje paletę dla typu Deep Winter – kolory nie muszą być wyłącznie chłodne, ważne aby były pełne, kontrastowe i wyraziste. Gwałtowna, nieprzewidywalna i pełna namiętności- taka zdaje się być Głęboka Zima.

snow-lava-izberzhenie-magma-temperature-mountains-slopes-of-the-volcano-evening-channel-flow
Chłodna Zima (Cool Winter):

 „DOSTOJNOŚĆ”, to określenie doskonale pasujące do typu Chłodnej Zimy. Jest w niej jakiś trudny do przekroczenia dystans, majestatyczność i tak ważna dla tego typu surowość. Trudno odnaleźć w niej akcenty ciepłe, za to spotkamy całą gamę szarości, czerń, zimny fiolet, błękit, chłodny róż i oczywiście biel. Chłodna Zima jest jak dama, która nie ulega gwałtownym emocjom, a swą postawą wzbudza podziw i respekt. Prawdziwa Królowa Śniegu:)

chlodna zima
Czysta Zima (Clear Winter):

Opisanie Czystej Zimy jest nie lada wyzwaniem. Nie jest to bowiem typ do końca oczywisty, jego domeną jest balansowanie na granicy ciepła i zimna, zabawianie się kontrastami. To chyba Królewna Śnieżka typów kolorystycznych:) Chłód przerwany subtelną grą świateł, zimowy krajobraz otulony delikatną kolorystyką nieba, gdy słońce chyli się ku zachodowi. Słowem, które moim zdaniem oddaje istotę Czystej Zimy jest „WYTWORNOŚĆ”. 

prawdziwa zima
Czy któryś z tych obrazów przemawia do Was bardziej niż pozostałe? A może wolicie poczekać na opis typów ciepłych, bo nie odnajdujecie się w chłodnej kolorystyce ? Już wkrótce się nimi zajmiemy:)

źródła zdjęć:
forwallpaper.com/
thegeneralmonk.wordpress.com
ks.7savers.com/winter-wallpapers

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

No Stress