o Kat

Hej, jestem Kat, witajcie na moim blogu. Znajdziecie tutaj recenzje i analizy, ciekawostki kulturowe oraz nieco inne spojrzenie na klasyczne dzieła. Nawiązuję też do elementów psychologii (szczególnie kryminalistycznej). Od jakiegoś czasu dominują tutaj historie związane z mroczną stroną ludzkiej natury.

Z wykształcenia jestem polonistką (ale bardzo liberalną:)). Lubię grunge, audiobooki i spiskowe teorie. Mam skłonności do przesadnego analizowania. Fascynuje mnie szeroko pojęta kultura i to właśnie z tej pasji narodziła się moja strona. Będzie mi miło, jeśli zostaniesz tutaj nieco dłużej!

Ulubione cytaty:

Uchodziłem za szaleńca, ale nikt jeszcze nie rozstrzygnął, czy obłęd jest, czy nie jest najwznioślejszą inteligencją i czy wiele z tego, co stanowi o wielkości i sławie, nie wynika z rozprzężenia myśli, z majaczeń umysłu, wyniesionego na szczyty z uszczerbkiem pospolitego intelektu.

Edgar Allan Poe

Mleko i jabłka (dowiodła tego nauka, towarzysze) zawierają substancje niezbędne dla dobrego samopoczucia świń. My, świnie, pracujemy bowiem umysłami. Całe zarządzanie folwarkiem i jego organizacja spoczywają na naszych głowach. Dzień i noc trwamy na straży waszego dobrobytu. To dla waszego dobra pijemy mleko i zjadamy jabłka.

George Orwell

Walczę ze złem, a zło rośnie we mnie z każdym dniem. Jaki w tym sens? Gdy zabijam, czuję się lżej… Coraz mnie mniej, a zło rośnie we mnie z każdym dniem.

Maciej Balcar (Dżem)

Ten, który z potworami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.

Friedrich Nietzsche

No Stress