typy urody jesień, jesienny las

Pejzaże jak typy urody – część 4 – Jesień

Oto dotarliśmy do ostatniego typu kolorystycznego, który (podobnie jak poprzednie) podzielić można na 3 kategorie. Jesień, podobnie jak Wiosna należy do typów ciepłych.

Zgaszona Jesień (Soft Autumn): soft autumn national geo, pejzaż To typ siostrzany dla Stonowanego Lata ( oznacza to, że mogą one „pożyczać” kolory ze swoich paletek:) ).  Podobnie jak jej chłodny odpowiednik, Stonowana Jesień odkrywa swoje piękno w barwach zgaszonych i subtelnych. Wkracza jednak w strefę odcieni ciepłych, choć nie wyrazistych czy dominujących.  Jednocześnie, ten podtyp ma w sobie sporą dozę neutralności, co może stanowić duże ułatwienie w dobieraniu właściwych kolorów. Mówiąc w skrócie: będzie jej super w ciepłych odcieniach, ale nie będzie fatalnie w chłodnych;) Słowem opisującym  Zgaszoną Jesień jest dla mnie „NIEJEDNOZNACZNOŚĆ” .

Głęboka Jesień (Deep Autumn): dark autumn, jesień, kolory jesieni, jezioroKolory mocne i wyraziste determinują ten podtyp Jesieni. Kojarzy mi się z nim pewna namiętna „ZMYSŁOWOŚĆ” i to właśnie z tym wyrazem ją utożsamiam. Kolory intensywne, pełne, bogate, ale nie do końca kontrastowe- raczej harmonijne i przenikające się. Dominują czerwienie, ale takie, w które mocno wkraczają pomarańczowe i żółte tony. Od głębokiej (czasem zwanej Ciemną) Jesieni bije blask witalności i zdecydowania.

Ciepła Jesień (Warm Autumn). warm autumn2 typy urody jesień, jezioro jesiennieNie da się ukryć że dominantą kolorystyczną tego typu będzie ciepło:) Bije ono z oczu, cery i włosów, które w swojej słonecznej kolorystyce są doskonale harmonijne. Brak tu jednak tak dużej intensywności jak u Głębokiej Jesieni, za to skrywa się w niej naturalna, ale wciąż ciepła delikatność. Dobrze będzie wyglądać w kolorach ziemi, subtelniejszych czerwieniach (wciąż z żółtymi i złotawymi podcieniami). Ten podtyp w rozszerzonej analizie kolorystycznej można dobrze opisać wyrazem „PROMIENNOŚĆ”.

                                                                             …

W ten sposób przeszłyśmy do finału cyklu o typach urody, przypominających naturalne pejzaże. W kolejnych postach postaram się pokazać paletki kolorystyczne dla poszczególnych podtypów oraz przykłady sławnych reprezentantek dla każdego z nich;)
Bye bye!

Źródła obrazków: fanpop.com, nationalgeographic.com, picspaper.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

No Stress