Nichol Kessinger

Nichol Kessinger i jej rola w sprawie Chrisa Wattsa

Mój opis tej szokującej zbrodni wciąż wzbudza Wasze zainteresowanie. Ostatnio, ktoś poprosił mnie w komentarzu o rozwinięcie kwestii romansu mężczyzny i przybliżenie roli jego kochanki. Postanowiłam więc poświęcić cały wpis Nichol Kessinger i ponownie zachęcam do wyrażania Waszych opinii w komentarzach. Z góry przepraszam za długość tego wpisu, ale pomyślałam, że warto ten temat wyczerpać i przeanalizować go z różnych stron.

Krótkie przypomnienie: Chris Watts zabił ciężarną żonę i dwie córki w połowie sierpnia 2018. Niecałe dwa miesiące wcześniej połączył go romans z atrakcyjną 30- letnią koleżanką z pracy.

Wersja Nichol Kessinger

W Internecie dostępne jest nagranie zeznań kobiety. Byłam zaskoczona, bo na początku wydaje się być opanowana i bardzo pewna siebie. O szczegółach swojej znajomości z Wattsem opowiada racjonalnie i spokojnie.

Parę połaczył podobny styl bycia, miłość do podróży i aktywnego spędzania czasu oraz zainteresowanie zdrowym odżywianiem. Lipiec 2018 upłynął im na wspólnych wycieczkach i gorących randkach.

Chris Watts z kochanką Nicole

Kobieta zaprzecza, aby jej kochanek kiedykolwiek stracił panowanie nad sobą lub ujawnił dziwne lub podejrzane tendencje.

Nichol Kessinger wspomina, że Chris zawsze podkreślał, iż jest z Shanann w separacji (choć nadal mieszkają we wspólnym domu). Urządził sobie nawet pokój w piwnicy, aby nie sypiać z żoną.

Kochanka miała nawet okazję zobaczyć to miejsce. We wspomnianej rozmowie twierdzi jednak, że nie chciała odwiedzać Chrisa w domu ze względu na szacunek dla przestrzeni jego rodziny. Hmm… Jakby nie patrzeć, ten szacunek nie ujawniał się w jej innych działaniach. Tak, mam teraz na myśli uprawianie seksu z Chrisem kilka razy w tygodniu.

Co ciekawe, w tym okresie wpisała w wyszukiwarkę frazę: „Facet, z którym mam romans mówi, że zostawi żonę”.

Niewiniątko i „strażniczka domowego ogniska”

Nikki pomagała Chrisowi znaleźć dom, w którym mógłby zamieszkać po rozwodzie. Brała pod uwagę, że będą w nim przebywać również dziewczynki. Podczas przesłuchania mówi, że próbowała uświadomić mężczyźnie negatywny wpływ rozstania rodziców na emocje dzieci. Wow…

Zdjęcia rodzinne Chrisa i Shanann Watts

Zeznaje także, że widząc zdjęcie ich szczęśliwej rodziny, namawiała Chrisa na podjęcie próby ratowania związku. Mężczyzna zapewnił, że dotychczas nie przynosiło to skutku.

Nichol Kessinger twierdzi, że o ciąży Shanann dowiedziała się z prasy, już po zaginięciu rodziny. Wtedy też postanowiła całkowicie zerwać znajomość z Chrisem, ponieważ zrozumiała, że przez cały czas ją okłamywał. Nie brała jednak pod uwagę, że jej ukochany mógł wyrządzić żonie krzywdę.

Przyznajcie, że to jak przedstawia siebie Nichol nie brzmi szczególnie przekonywająco. Jej wersja jest po prostu próbą wyjścia z sytuacji z godnością.

Chris Watts i Nichol Kessinger

W obecnosci śledczych zeznaje, że ze względu na tę sprawę jest chronicznie niewyspana, nie wie nawet jaka jest data i będzie chciała wkrótce uzyskać wsparcie psychologa.

Jest także bardzo zawstydzona faktem, że policja będzie przeszukiwać jej telefon. Obawia się, że pikantne wiadomości i zdjęcia dostaną się do prasy. No cóż, chciałoby się jej tutaj powiedziec coś na temat ponoszenia konsekwencji własnych działań. Szczególnie tych nieetycznych.

Wyrachowanie

W późniejszych etapach śledztwa okazało się, że Nikki niejednokrotnie wchodziła na facebookowy profil żony Chrisa. Najprawdopodobniej wiedziała zatem, że małżeństwo spodziewa się trzeciego dziecka.

Ujawniono także, że kiedy już dowiedziała się o zbrodni zaczęła wpisywać w wyszukiwarkę pewne hasła. Po pierwsze: „Czy ludzie nienawidzą Amber Frey?”. Jest to nazwisko kochanki pewnego mordercy, który również brutalnie pozbył się swojej rodziny.

Nichol Kessinger i książka Amber Frey

Inny temat, który interesował Nichol Kessinger to: „Ile Amber Frey zarobiła na swojej książce?”. Wygląda na to, że kobieta chciała wykorzystać swoją sytuację na różne, możliwe sposoby.

Opinia specjalisty o przyczynach zbrodni

Dr Todd Grande, (terapeuta specjalizujący się w zaburzeniach psychicznych) poświęcił sprawie Chrisa Wattsa kilka filmów na YouTube. W jednym z nich zastanawia się, kogo należałoby posądzić o manipulacje: mężczyznę czy samą Nichol Kessinger. Czy to możliwe, aby to ona nakłoniła Chrisa do zamordowania własnej rodziny?

Wg doktora Grande było kilka czynników, które wpłynęły na to morderstwo. Romans niestety był jednym z nich.

Kolejnym: narcystyczna osobowość Wattsa. Wyróżnia się dwa główne typy narcyzmu: wielkościowy i wrażliwy. Chrisa przypisuje się raczej do drugiej kategorii. Cechy takiej osobowości to poczucie wstydu, nieufność, unikanie konfrontacji, niepokój, tendencje depresyjne, potrzeba aprobaty i nieśmiałość społeczna.

Znajomi Chrisa potwierdzają, że nie jest on typem ekstrawertyka, bywa skryty i trudno nawiązuje relacje. Zainteresowanie atrakcyjnej koleżanki bardzo pobudziło ego mężczyzny. W jego odczuciu ktoś w końcu dostrzegł drzemiący w nim potencjał.

Chris Watts z kochanką Nichol Kessinger

Co ważne, jak w każdym nowym związku doszło do wzajemnego idealizowania się partnerów. Nichol, mimo że młodsza była bardziej doświadczona od Chrisa (if you know what I mean), co w pewien sposób mu imponowało. Mężczyzna poczuł ekscytujący smak nowego związku, który był odskocznią od nudnego, rutynowego życia w roli męża i ojca.

Czynniki, które wg psychologa doprowadziły Wattsa do zamordowania własnej rodziny to oprócz narcystycznej osobowości także:

 • niedojrzałość emocjonalna,
 • brak doświadczenia w relacjach,
 • życie w świecie fantazji, bez poczucia odpowiedzialności,
 • silne zaangażowanie w nową znajomość i związana z tym namiętność,
 • oraz najbardziej istotny: impulsywność.

Dr Grande uważa, że romans przygotował grunt dla pojawienia się u Chrisa znamion psychopatii.

Shanann z córkami, Chris Watts w wiezieniu, Nicole Kessinger

Potraktowanie ciał żony i dzieci może moim zdaniem świadczyć o potrzebie zachowania poczucia wyższości i pełnej kontroli. Watts wrzucił dziewczynki do zbiorników z ropą, zaś zwłoki Shanann zostały włożone do grobu w sposób uwłaczajacy ludzkiej godności- twarzą do ziemi. W ten sposób Chris dokonał ostatecznego poniżenia kobiety i „odzyskał kontrolę” nad swoim życiem.

Nichol Kessinger -manipulantka a może pokrzywdzona?

Pewnie zastanawiacie się gdzie obecnie znajduje się nasza „bohaterka”.

Otóż, usunęła się w cień. Nadal zaprzecza, że wiedziała o prawdziwych relacjach w rodzinie Chrisa, kiedy go poznawała. W ostatnim czasie Nichol miała się przyłączyć do programu ochrony świadków. Prawdopodobnie w celu zmiany nazwiska, bo ludzie wciąż utożsamiają je z tą straszną zbrodnią.

Nichol Kessinger moim zdaniem nie manipulowała Wattsem intencjonalnie, ale zapewne wywierała na nim pewien nacisk. Myślę, że żadna kobieta nie widzi siebie w roli „tej drugiej”. W przypadku Nikki o niechęci do tej roli może świadczyć jej intensywne poszukiwanie sukni ślubnej i namawianie ukochanego do przeprowadzki.

Chris Watts z Nichol

Trzeba także zaznaczyć, że wg zeznań kobiety Chris przedstawiał Shanann w bardzo negatywnym świetle: kreował jej obraz jako materialistki, która zatraca się w pracy i nie ma nawet czasu na rozmowę. Skarżył się także na jej uzależnienie od mediów społecznosciowych.

Oczywiście, to nie dziwi- snucie takich opowieści to chyba powszechny schemat wśród mężczyzn zdradzających żony. Czy to możliwe aby Nichol uwierzyła w historię o zakończonym już związku? To stawiałoby ją w nieco innym świetle: naiwnie zakochanej, ale nie manipulantki.

Tymczasem, odejście od żony wydawało się Chrisowi bardzo odległe. Znajomość z Nichol była pewnego rodzaju zapalnikiem dla skrywanych od dawna emocji. Były one zarówno negatywne (gniew, lęk, niepewność) jak i pozytywne (euforia, beztroska, namiętność). Za utrzymanie tego stanu wewnętrznej wolności Chris był gotów zapłacić każdą cenę.

Inne historie o mrocznych aspektach ludzkiej natury znajdziecie w zakładce „Kryminalnie”.

Dziękuję za dzisiejsze odwiedziny i zapraszam częściej.

17 comments

 1. Artur

  Historia Ambrey Frey działa się w nieco innych czasach. Mimo, że dzieli je kilkanaście lat, to jest to jednak bardzo dużo. Rozwój mediów społecznościowych, internetu itp. jaki dokonał na przestrzeni tych lat jest ogromny. Inwigilacja czyjegoś życia, ja nazywam to podglądactwem, jest bardzo łatwa. Nichol Kessinger jest w stu procentach winna rozbicia rodziny watts Wspólnie z Chrisem.
  „If I had not met Nikki, I would never have killed my family.”
  Chris Watts Says Pregnant Wife ‚May Have Been’ Praying as He Strangled Her to Death.
  Przemyślcie te dwa zdania. One pokazują jak chory umysł ma ten morderca. On jest typem człowieka, który jest jak bomba z opóźnionym zapłonem. Twierdzi, że żona się być może się modliła. Twierdzi, że nie miał kontroli tego dnia, nie wie jak do tego doszło, ale jednocześnie pamięta jaki miała wyraz twarzy (smugi tuszu na twarzy), i że mogła się modlić.
  Zabiłby. Bez względu na kochankę. I nie można było temu zapobiec. Nigdy nie wiemy co siedzi w głowie drugiego człowieka

  Dziękuję za wpis Kat, umilił mi początek dnia w pracy. Pozdrawiam 🙂

  1. Kat

   To ciekawa koncepcja. Uważasz, że Chris prędzej czy później znalazłby inny pretekst dla zabicia żony? W takim razie to niemal całkowicie wyklucza winę Nichol. Wg tej teorii postępowała niemoralnie, ale nie można jej obwiniać za śmierć Shanann. Dla mnie również zastanawiające są sprzeczności w zeznaniach Wattsa. I czy utrata kontroli faktycznie wyklucza pamiętanie szczegółów sytuacji? Wszystko musiało trwać conajmniej kilka minut, ciekawe czy człowiek może utracić kontakt z własnym „ja” na tak długo…

 2. Artur

  Polecam wykład na temat psychopatii: https://youtu.be/h84IxkmPUA0
  Niewątpliwie Chris jest wysoką na skali bycia psychopatą. Romans wyzwolił zło, które w nim drzemało. Czy to zło było w nim od zawsze ? W którym momencie życia stał się osobą zdolną do zabicia całej swojej rodziny ? Sposób w jaki zabił (uduszenie gołymi rękami, a nie przez zastrzelenie, otrucie itp.), pozbycie się zwłok, a także zachowanie tuż po 13 sierpnia świadczy świat się o tym, że nigdy nie kochał swojej rodziny.
  Twierdzi, że gdyby nie ona… To jest próbą przeniesienia odpowiedzialności, przedstawienia siebie w lepszym świetle. Jego wersja wydarzeń wygląda tak, że zabił w wyniku kłótni i groźby żony, że nie zobaczy dzieci. To też ma na celu przedstawienie go w lepszym świetle. Jechał jednak 40 minut w miejsce gdzie zabił dzieci. Miał czas na ochłonięcie. W dodatku zabija dzieci step by step.
  Pewnych rzeczy już się nie dowiemy. Podsumowując moje zdanie jest takie: Nicole miała możliwość zweryfikować zapewnienia Chrisa o seperacji itp. (przeciwieństwie do Amber). Jest wina zdrady, rozbicia małżeństwa. Nic ponad to. Natomiast co do Chrisa zabójstwa dokonał z czysto egoistycznych pobudek. Myślał wyłącznie o sobie samym. Sprzeczności w jego opisie zbrodni wynikają z próby przedstawienia siebie w lepszym świetle.

 3. Kat

  Mnie się wydaje, że wywierała na nim presję, ale tylko w kwestii zostawienia żony. Chris nie byłby tak wspaniałomyślny, aby jej nie wydać.

 4. Ewelina

  Chciałbym powiedzieć, że kochanka w wcale nie była atrakcyjna. O wiele brzydsza od żony. To pewne. Po drugie, mam mieszane uczucia, co do niej. Być może wiedziała, że ma żonę. Bała się o tym mówić, bo wiedziała, że posądzą ją o udział w zbrodni. Dla mnie to po prostu puszczalska. Co do słów Chrisa o zmarłej żonie… Po obejrzeniu dokumentu na Netflix też sądzę, że była uzależniona od mediów i uwielbiała być w centrum uwagi. Wydaje mi się również, że była narcyzem, ale atencyjnym. Oprócz tego lubiła się rządzić w związku i wydawało się, że nie za bardzo szanuje męża. Pomimo wszystko, nie mam pojęcia jak doszło do zbrodni. Miałam taką myśl, że Chrisa opętało skoro podobno czuł, że musi to zrobić, a nie chce i że nie miał kontroli nad sobą. Powiem szczerze, że jeśli nawet żona doprowadziła go do szaleństwa i pchnęła jakoś do zdrady, poniżając go jako mężczyznę to i tak nic nie tłumaczy zbrodni na dzieciach. To mi się wciąż nie mieści w głowie. A on sam wyglądał tak sympatycznie i wzbudzał pozytywne odczucia.

 5. Kat

  Wiedziała, że ma żonę. Chris przekonywał ją jednak, że są w separacji i małżeństwo zbliża się do końca. Ja bym jednak nie zdejmowała z Chrisa odpowiedzialności za romans- to on miał zobowiązania, Kessinger była wolna. To jego trzeba winić, bo on zdradzał. Oczywiście, to nie było etyczne ze strony Nichol, ale nie sądzę, aby spodziewała się takiej tragedii. Co do Shanann- myślę, że jej potrzeba aprobaty ze strony świata zewnętrznego wynikała z niskiego poczucia własnej wartości. Tym niemniej, publiczne dzielenie się reakcjami Chrisa na wieści o kolejnej ciąży było jednak przekroczeniem pewnej granicy. Na twarzy Wattsa też można wyczytać wtedy lekkie zażenowanie. Co oczywiście nie usprawiedliwia tego co się później wydarzyło.

 6. Czarownica

  Autorko! Skąd w Tobie tyle jadu? Bardzo słabe są teksty w stylu „była doświadczona if you know what i mean”(slutshaming). Abstrahując od przypadku Chrisa Wattsa, ludzie się zdradzają,rozwodzą i taki jest świat. Trafiłam na bloga przypadkiem i napewno nie wrócę po więcej.

 7. Kat

  Przykro mi, że post nie spełnił Twoich oczekiwań. Być może było to niefortunne sformułowanie. Moim jedynym celem było pokazanie dynamiki tej relacji, a nie jak to określasz slutshaming. Mimo wszystko, dzięki za komentarz i mam nadzieję, że znajdziesz bardziej obiektywne artykuły na ten temat.

 8. Kobieta

  Chris morderca to głupiec i psychopata. Działał z egoistycznych pobudek. Mieli problemy finansowe już wcześniej, a odejście od rodziny kosztowałoby go zbyt wiele. Pozostałby z niczym, i musiałby ciężko pracować by spłacić zobowiązania względem żony i trójki dzieci. Która kochanka przy takich obciążeniach faceta pozostałaby w związku na dłużej.Strach przed zobowiązaniami finansowymi pchnął go do zbrodni.

  1. Kat

   To na pewno był jeden z czynników. Wspominałam o tym zresztą w pierwszym wpisie na temat tej sprawy. Muszę przyznać, że często spotykam się z opiniami, że Chris nie należy do najmądrzejszych. Jako argument przywołuje się np. jego zachowanie już po zbrodni.

 9. Rafał

  Moim zdaniem o jest narcystycznym psychopatą. Narcyz wrażliwy w przeciwieństwie do wielkościowego, który eksploatuje ludzi, ma zazwyczaj empatię. U niego musiało to siedzieć już pod początku i kiedy Nihol się pojawiła, to był to ten wyzwalacz. Gdyby nie ona, to wyzwalaczem mogłaby być inny kobieta lub inne wydarzenie. Facet nie miał empatii i nigdy nie kochał swojej rodziny. Dla psychopaty uczucia wyższe są niedostępne. Tam jest pustka. Zresztą on miał wpisywać w wyszukiwarce zapytanie, co się czuje, kiedy ktoś ci mówi, że cię kocha. Ciekawe są też jego informacje o jego homoseksualnych kontaktach przed więzieniem i w więzieniu – pewnie to jest powód, dlaczego go przenieśli i siedzi 23 godziny sam w celi. Miał tez ponoć odgrywać scenę gwałtu z inną kobietą na parkingu. Przecież wielu psychopatów i seryjnych morderców też miało różne zaburzenia seksualne.

  Dlatego też Nihol jest winna moim zdaniem tylko tego, że związała się świadomie z żonatym facetem.

 10. Ewas

  Nicole to klasyczna kochanka. Była bezpośrednią przyczyną rozbicia małżeństwa .Oglądała suknie ślubne, bo pewnie Chris jej opowiadał o małżeństwie po rozwodzie. Oczywiście sprzedał jej info o separacji i osobnym łóżku, a który żonaty kochanek tego nie robi ? Doskonale rozumiem ,że uprawianie seksu było dla niej ok, ale nie chciała wchodzić do Chrisa. Nie chciała oglądać ich wspólnego gniazdka. Wiedziała ,że to niestosowne.
  Nie zaszokowało mnie ,że dziewczyna szukała potem informacji na temat osób, które były w jej sytuacji. Wpisała frazę, ile zarobiła na książce, bo pewnie wyświetliła się informacja ,że taką napisała, co nie musi oznaczać, że sama planowała jak tu biznes zrobić na tragedii .
  Gdybyśmy opierali się na tym, co kto wpisuje w wyszukiwarkę… Niech każdy sobie pomyśli o sobie, jaki obraz poszedłby w świat.

 11. Kat

  Oczywiście, zgadzam się z Tobą. Po moich frazach ktoś mógłby śmiało pomyśleć, że planuję coś podejrzanego albo przynajmniej, że mam dziwne skłonności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

No Stress